Category Archives: etykieta zastepcza

 • etykieta zastepcza: 049

  Z garścią gangsterskich opowieści z lokalnego jak i z globalnego podwórka oraz ze zwiastunami kosmicznego tsunami powraca xiążę w środowy wieczór. Do towarzystwa przygrywają następujący wykonawcy:

 • etykieta zastepcza: 048

  Z odprysków wspomnien z plaży i resztek z playlisty z poprzedniej audycji utkał xiążę ten odcinek Etykiety. Jest też trochę wiadomości i pogody. Bez sportu. Cherlawe chwile umilali następujący wykonawcy:

 • etykieta zastepcza: 047

  Nieskoro było temu xięciu wracać do lasu i strymyka, kiedy w uszach morza szum, przed oczami palmy a kieszenie pełne piachu. Zatem opowieść o ponownym spotkaniu z Indiami zaczyna się od drugiej zwrotki. Relacje z Goa i nie tylko, na żywo i z puszki. Lektura uzupełniająca poniżej:

 • etykieta zastepcza: 046

  Tuż przed wigilia i przed dluższą nieobecnościa odbyła się Special Extended Version Etykieta Zastępcza. W niej klimat podsumowań i próba ciągłej rozkminki rzeczywistości i odwieczne pytanie: Czy Ty widzisz i czujesz to tak samo jak ja? Trzej słuchaczkowie niczym trzej królowie odwiedzają xięcia na skype i to nie jest koniec świątecznych nawiązań, ponieważ oprócz poniższych Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 045

  Z ostatniej podróży oprócz daktyli, xiążę e2rd przywiózł puszki pełne wstawek z terenu. Można niemal poczuć na sobie kurz pustyni. Pierwsza wizyta xięcia w Królestwie Arabii Saudyjskiej i z niej wrażenia właśnie. Jest też rozmowa z inteligentnym gentelmanem z zimną pachą a muzycznie mała retrospekcja na zasadzie reminiscencji – utwory z tegorocznych wydawnictw płytowych które Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 044

  „Raport pokuntrolny” po wizycie xięcia w kraju przodków. Są wstawki z terenu i telefon od Daniela z zimną pachą. Podcast ukazuje się dzięki pomocy słuchaczy (nephillim i yubego – jak odczytane zostało z nazwy pliku) którzy dostarczyli nagrania tego, czego w roztargnieniu nie nagrał xiąże. Dzięki im wielkie za to. Muzyczne przerywniki z audycji:

 • etykieta zastepcza: 043

  Ile razy trzeba przemierzyć trasę Croydon – Gatwick żeby wydostać się z większej wyspy na mniejszą? W nieustającej podróży xiąże wpada znów na chwilę do studia w lesie przy strumyku by opowiedzieć co działo się pod jego nieobecność. Trochę więcej muzyki niż zwykle a wszystko to by relaksować się skutecznie w środowy wieczór i nie Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 042

  Pod wpływem rewelacji w postaci nowego podcastu Kapitana, xiąże zdobywa się też na garść wspomnień ze swojej pierwszej jak i ostatniej podróży w zaświaty. A z najświeższymi aktualnościami w temacie legalizacji dzwoni sam Kapitan. Do tego garść przebojów nowych i nieco mniej nowych:

 • etykieta zastepcza: 041

  Etykieta tanecznym krokiem wchodzi w kryzys wieku średniego. Posłuchajcie xięcia jeśli chcecie, a jeśli nie to tu są fajne piosenki:

 • etykieta zastepcza: 040

  40 Etykiet minęło… W tej xiąże rozprawia się z ostatnimi podróżami września – do Trondheim i Londynu i próbuje złapać oddech po powrocie do Wicklow. Wszystko to okraszone szczyptą wstawek z terenu i poniższymi utworami:

 • etykieta zastepcza: 039

  Norweski Skok – odcinek niczym krzak malin najeżony wstawkami xięcia z terenu. Te same miejsca, te same sytuacje, inny czas. I jest jakiś ślad naszej roboty, o czym w tym wydaniu Etykiety Zastępczej. Lista przerywników muzycznych poniżej:

 • etykieta zastepcza: 038

  Cud nad strumykiem i xiążę ponownie live w środowy wieczór. Ostatnia wakacyjna Etykieta Zastępcza, audycja przed przerwą na wizytę w królestwie Norwegii. Potem tylko powrót do szkoły i nic nie będzie już tak samo. Na playliście poniższe utwory:

 • etykieta zastepcza: 037

  xiąże miał znów przerwe i po 2 tygodniach nadrabia zaległości w prognozie pogody, sporcie i wiadomościach. Tym razem słuchacze nie dzwonili, tak że przez cały czas monologi xięcia oraz utwory muzyczne z poniższej listy:

 • etykieta zastepcza: 036

  Świąteczne niemal wydanie Etykiety Zastępczej w której wraz z xięciem gościnnie Kapitan do których dołącza w pewnym momencie Krawiec. W zadymionej atmosferze odbywa się świętowanie małych kroków w kierunku normalizacji statusu cannabis w tzw społeczeństwie. Kapitan nie ruszając się zupełnie z miejsca znalazł się w okolicy, gdzie doszło do lokalnej dekryminalizacji. O przerażających skutkach tego Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 035

  Coś dla miłośników xięcia e2rda w podróży. Tym razem na tapecie Królestwo Szkocji i kolebka światowego golfa. Uroki szkockiego lata i turniej golfowy najwyższej rangi. Emocje i suspens w strefie wysokich napięć. Wstawki z terenu i telefony od słuchaczy. Wszystko to sprasowane w 3 godziny materiału nagranego z udziałem żywej publiczności. Chwil wytchnienia dostarczały poniższe Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 034

  xiążę pojawia się tym razem tydzień po tygodniu. I to chyba cala zasluga jego w powstaniu tej audycji. Chociaż jak sie tak przysłuchać, to troche rewolucyjnie wyszlo. Przygrywali między innymi:

 • etykieta zastepcza: 033

  Everybody loves the sunshine! Letnia Etykieta o numerze trzydzieści i trzy miała być bardziej filozoficzna, ale znowu nie wyszło. Nie wychodzi też unikanie dmuchania i puchania w mikrofon i cały czas coś piszczy. Przepraszamy za usterki techniczne. Usterki też były – przerwy w transmisji – na szczęście nagranie w całości i bez przerw. A na Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 032

  Pośród plątaniny kabli xiąże uruchamia w końcu nowy sprzęt i nadaje na żywo z lasu przy strumyku. Nieobycie z profesjonalnym mikrofonem daje się jeszcze trochę we znaki, wiele stuków i puchów w mikrofon w trakcie tej audycji. Miejmy nadzieję że xiąże się wyrobi. Zadzwonił też telefon i to nawet 2 razy, ale posłuchajcie sami. Wsparcie Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 031

  Nowy mini-mixer dotarł do małego studia w lesie, przy strumyku (dzieki Wam sponsorzy), ale nie udało się go na czas skutecznie podłączyć. Zatem xiąże kaszle jeszcze troche do starego mikrofonu. Relaks środowego wieczoru zwiastował tym razem początek prawdziwego weekendu, a podczas audycji do xięciunia zadzwonił wierny Toudi. Na playliście poniższe utwory:

 • etykieta zastepcza: 030

  Kachu-kachu i do piachu. Ale zanim xiążę wyda swój ostatni dech, jeszcze nadaje kolejny odcinek Etykiety Zastępczej. W niej przegląd wydarzeń z ostatnich 2 tygodni, przerwy na kaszel, telefon od Mateusza, więcej przerw na kaszel… Bob Flemming byłby dumny! Muzycznie natomiast podróż po playlistach z wiosennymi przebojami na przestrzeni lat:

 • etykieta zastepcza: 029

  xiaże dokonuje rzeczy nieprawdopodobnej i w kolejną środę pod rząd nadaje na żywo, lejąc wodę w strumyku aż miło. Środowy relaks teraz dostępny także w inne dni tygodnia. Na playliście znowu powiew świeżości z jednym nieświeżym wyjątkiem.

 • etykieta zastepcza: 028

  Za sprawą jakiś kosmicznych sił xiąże pojawia sie na żywo w kolejną z rzędu środę. Kompletne wyłamanie się z paternu. Ale za to w dobrej intencji ni i z dodatkiem ruchomego obrazu. Z poniższymi przebojami na playliście:

 • etykieta zastepcza: 027

  Xiąże ma taki patern że raz jest a raz go nie ma. Tym razem był. A jako że zagrzewa miejsce na podróżniczej ławce rezerwowych, to audycja typu kotlet mielony. Do tego kotleta zaś przygrywali następujący wykonawcy:

 • etykieta zastepcza: 026

  W wiosenny, srodowy wieczór xiaze e2rd wjezdza na zimowych oponach. Opowiesc o weekendzie w Petersburgu okraszona relacjami z terenu. Relaks z babelkami, na czystym cukrze. Na playliscie powiewa swiezoscia:

 • etykieta zastepcza: 025

  xiąże powraca jak bumerang, zły szeląg albo syn marnotrawny conajmniej. 2 kroki w tył, jeden do przodu. Wiele spraw zatacza kręgi, zatem opowieść o kolejnej podróży do Norwegii, tym razem ze wstawkami z terenu. Gardło jeszcze w opłakanym stanie, więc zanim linki do utworów z playlisty – poznajcie Boba Fleminga, którego styl tak bardzo zainspirował Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 024

  Po dwutygodniowej przerwie xiąże wraca na fale. Audycja – rozmaitosci, w sam raz żeby dać odsapnąć głowie w środku tygodnia. Dzwoni spóźniony Mateusz też, no i są przeboje na playliście:

 • etykieta zastepcza: 023

  Było „W łóżku z Madonna”, było „W wannie z Pihontem”, a tutaj „W warsztacie z Edkiem” xiąże, łącząc miłe z pożytecznym, jedną ręką nadaje do Was ze swojej foto-szopy w lesie przy strumyku, a drugą w tej foto-szopie pracuje. Przynajmniej próbuje. Są też telefony od miłych słuchaczy i niespodzianka w postaci odjazdowego hip-hopowego kawałka z Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 022

  Xiąże powraca po dłuższej przerwie, podczas której udał się do ziemi przodków. W programie opowieści z tego wypadu, okraszone wstawkami z terenu. Nieustająca propozycje relaksu w środowy wieczór, w czym pomóc miały zacne utwory. Co poniektóre okraszone nawet majstersztykami video, czego w audycji nie dało się niestety pokazać. Sprawdźcie sami:

 • etykieta zastepcza: 021

  Xiąże e2rd, przy kominku opalanym polskim węglem, opowiada o pierwszej międzykontynentalnej podróży swojej. 2 razy, niemal miesiąc po miesiącu – wizyty w południowo-wschodniej Australii. Melbourne oraz road trip w strone śladów dokonań przodków. Mały skok w czasie do roku 2013. Także muzycznie. Po kilka utorów z płyt Queens Of The Stone Age – Like Clokwork Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 020

  Tadam! 20 wydanie Etykiety Zastępczej przeszło do historii, bez fajerwerków i okolicznosciowego tortu. W pierwszym w tym roku programie garść komentarzy na temat wydarzeń bieżących a także luźne rozmyślania na temat ograniczeń. Gościnnie cenne refleksje na ten temat ze strony Kapitana. Jest też krótka wstawka z terenu – posłuchajcie sami. Na playliście dość jednorodnie, z Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 019

  Xiąże e2rd znów w podróży – tym razem jednak sentymentalnej. Przywiane wiatrem i płytą Janerki „Fiu Fiu”, wspomnienia z rocznego epizodu w Rzymie, gdzieś na przełomie lat 2001/02. Próba przywołania poraz kolejny klimatu słońca i palm w tym najmroczniejszym czasie w roku. Jedno z ulubionych miejsc w Rzymie jakimś cudem zostało pominięte w galopie audycji, Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 018

  Odcinek o wrażeniach xięcia z Abu-Dhabi i ostatniego w tym roku wypadu służbowego. Słońce, palmy i piach na gorąco, ze wstawkami z terenu. Coś w sam raz na długie, jesienne wieczory. A na playliście poniższe utwory:

 • etykieta zastepcza: 017

  Echa wydarzeń w kraju przodków, wspomnienia ze słońcem i palmami w tle i ogólny „bitching” w części pierwszej. Wtem, dynamiczniejsza, druga odsłona środowego wieczoru z dyskusją ze słuchaczami. Prawie 3 godziny materiału zawinięte w ostatnią Etykietę Zastępczą.

 • etykieta zastepcza: 016

  Ten odcinek Etykiety Zastępczej, na żywo z xięciem e2rdem oraz gościnnie – Kapitanem. W nim (tym odcinku) pordóż w czasie, tym razem – kombatancka opowieść z okazji 10 lat na emigracji. Na playliście artyści widziani na żywo podczas tego pobytu, a także Ci których nie udało się zobaczyć, choć koncertowali pod nosem. Milego odsłuchu!

 • etykieta zastepcza: 015

  xiąże e2rd pojawia się znowu w kolejnym odcinku Etykiety Zastępczej. Ponownie z puszki a miejscami nawet z puszki w puszce. Z perspektywy i na gorąco – wrażenia z wyjazdu do stolicy Cesarstwa Japonii. Muzyczne nawiązania do tematu, tym razem bardziej w sferze wizualnej, czyli poprzez teledyski. Lista utworów poniżej: Beastie Boys – Intergalactic Beck – Czytaj dalej

 • Etykieta zastepcza w podrozy

  Edward ciagle w podrozy, tym raze po starym kontynecie, lacznie z szybka wizyta w kraju przodkow. Dlatego tez dziesiejsza „Etykieta zastepcza” jest niestety odwolana. Podobnie w nastepnym tygodniu. Jak tylko Ksiaze pojawi sie na swoich wlosciach w gorach wiclow, przy strumyku, wraca za mikrofon. Tym bardziej ze czeka na nas masa materialow nagrana podczas ksiazecych Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 014

  uwaga – audycja nagrywana xiąże e2rd w przeddzień wyprawy na wschód. W najbliższą środę niestety przerwa, bo „-stety” kolejna podróż – jeszcze dalej na wschód. tym razem cesarstwo Japonii. oh, joy! więcej doniesień wkrótce. tymczasem mili słuchacze posłuchajcie i zobaczcie co się grało w tym odcinku: Fun Loving Criminals – Smoke ‚Em !!! – Jamie, Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 013

  Trzynasty odcinek Ektykiety Zastępczej. I poza tym niewiele więcej można o nim powiedzieć (o tym odcinku) Sprawdźcie sami. Melodie z audycji poniżej: Fela Kuti – Oposite People Tymon&Transistors – Ukaraj mnie Cypress Hill – Boom Biddy Bye Bye Porter Band – Agrression ŚCIĄGNIJ AUDYCJE

 • etykieta zastepcza: 012

  Sezon „Back to school 2014″ uważam za otwarty. Audycja podsumowująca wydarzenia mijającego lata. Wspomnienia z letnich podróży i refleksyjny nastrój jednego z tych momentów w roku, kiedy coś się kończy, a coś zaczyna. Środowy relaks wieczorową porą teraz dostępny w każdy dzień tygodnia. Pieśni i melodie z audycji poniżej, enjoy! Florence and the Machine – Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 011

  MidWeekEnd’owa porcja relaksu przy odbiornikach – kolejne wydanie Etykiety Zastępczej. Odcinek amerykański tym razem. W połowie z puszki a w połowie na żywo. Pocztówki z xięcia e2rd’a krótkiego wypadu do US of A. A i mili słuchacze mieli też coś do opowiedzenia. Do tego hamburgera przygrywali nam: El Dupa – Natalia w Bruklinie Arcade Fire Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 010

  Dziesiąte wydanie Etykiety Zastępczej. Znów na żywo i jeszcze o Nowej Zelandii. Ale nie tylko. Było zwierzęco miejscami. Z odrobiną polemiki pod koniec. Przerywniki muzyczne: Arcade Fire – Here Comes the Nightime II Lee Scratch Perry – Inspector Gadget Arcade Fire – Normal Person Kury – O Psie Lech Janerka – Lubią Nas ŚCIĄGNIJ AUDYCJE

 • etykieta zastepcza: 009

  Xięcia e2rda pocztówki z wyprawy do Nowej Zelandii. w tej audycji zapiski z wyspy południowej. w tle historii pobrzmiewały następujące utwory: Arcade Fire – Here comes the night time The War on Drugs – Under the Pressure Jack White – That Black Bat Licorice Arcade Fire – It’s Never Over (Oh Orpheus) PS: a licorice Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 008

  Audycja przed wyjazdem. Zmiany w ramówce, zmiany w codzienności i smutne wieści z menażerii xięcia e2rda. Do usłyszenia z antypodów! A track list wyglądał tak: Jack White – Lazaretto Kaliber44 – Kontem OK Queens of the Stone Age – Smooth Sailing Beastie Boys – Gratitude Holly Golightly & The Greenhornes – There Is An End Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: wkladka video 004

  Xiąże e2rd w podróży do Królestwa Norwegii i Królestwa Szwecji

 • etykieta zastepcza: 007

  W siódmej odsłonie audycji, tym razem na stojąco, impresje z podróży służbowej do Skandynawii. Do tego telefony od słuchaczy i nawet trzeba było raz wprowadzić porządek do chaotycznej atmosfery Jakaś etykieta musi być. A muzycznie było tak: Queens of the Stone Age – Keep Your Eyes Peeled Depeche Mode – Welcome to my world David Czytaj dalej

 • z ostatniej chwili w sprawie etykiety zastepeczej

  Ksiaze Edward znowu w sluzbowych wyjazdach i rozjazdach tym razem do skandynawi tak ze dziesiejsza etykieta jest odwolana. Nie wiadomo tez co sie wydarzy za tydzien bo Edward dalej w sluzbowych wyjazdach tym razem na bliski wschod. Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo bo zapowiadaja sie egzotyczne, excytujace i miedzynarodowe Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 006

  Tajemnicze, nocne polaków rozmowy w środowy wieczór, tuż przed długim weekendem. Do tego trochę historii rodem ze „Zwierzyńca” a muzyczki ledwo co: Morcheeba – Slowdown Massive Attack – Spying Glass Pogodno – Hau Metronomy – The Bay A na dokładkę video – wkładkę ŚCIĄGNIJ AUDYCJE

 • etykieta zastepcza: wkladka video 003

  Tym razem Xsiąże e2rd przedstawia swoją menażerię.

 • etykieta zastepcza: 005

  W wyniku przesunięć w czasie i przestrzeni, ostatni odcinek Etykiety Zastępczej miał premierę we wtorek. Było trochę o kontroli, albo jej braku. No bo kto to wszystko kontroluje? I kto kontroluje kontrolujących? With a great help from Kapitan, w kameralnej atmosferze, snuliśmy także opowieści substancjach i podróżach z ich odziałem. Muzycznie audycję sponsorowały poniższe utwory: Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: 004

  Niby się nie nagrywało a się nagrało… Dowód na to że to wszystko się nagrywa! Czwarty odcinek Etykiety Zastępczej – w mrocznym wydaniu – straszył kawałkami muzycznymi z tzw jebnięciem. Było o tripie do Belfastu, było też o innych tripach. Z Kapitanem w roli side-kick’a i przy udziale słuchaczy udało się porozmawiać do wczesnych godzin Czytaj dalej

 • etykieta zastepcza: wkladka video 002

  z cyklu podróże małe i duże – xiaże e2rd rusza na północ

 • etykieta zastepcza: 003

  Trzeci odcinek audycji w której mowa głównie o remake’ach w filmie, muzyce i książkach. W nieocenionej roli side-kick’a – Krawiec, a także niespodziewany telefon z innej rozgłośni Muzycznie audycję okrasiły następujące utwory: De La Soul – Magic Number Propellerheads – History Repeating Iron Maiden – Run To The Hills Kury – Mój Dżez ŚCIĄGNIJ AUDYCJE

 • etykieta zastepcza: wkladka video 001

  Ksiaze Edward pokazuje swoje okolice, kamienie, laki i pola. Wszystko to gdzies w tajemniczej i odleglej dolinie w gorach Wicklow.

 • etykieta zastepcza: 002

  Drugi odcinek audycji zdominowały golonka, flaki i inne przysmaki. Po wschodnich wędlinach i zachodnich wyrobach mięsopodobnych pełzały robaki muzyczne (earworms). Cała audycja with a great help from my friends (Kapitana i Krawca). ŚCIĄGNIJ AUDYCJE

 • etykieta zastepcza: 001

  Oficjalnie pierwszy odcinek audycji, o wiośnie, dniu św. Patryka w Dublinie, wyprawie do Norwegii i biegach narciarskich z historycznym tłem. Wszystko to z aktywnym udziałem miłych słuchaczy. ŚCIĄGNIJ AUDYCJE