Kanał RSS z odcinkami RSS

Tajemnice III RP

20 komentarze to “Tajemnice III RP”

 1. Anna Sosnierz pisze:

  Zapowiada się ciekawie, będę z słuchać!

 2. Absurdy Sieci pisze:

  Było świetnie! A będzie jeszcze lepiej :) BTW ostatnio zainteresowałem się troszkę aferą ArtB, bo pojawiło się na YT troszkę ciekawych, archiwalnych filmów. „Co nie jest zabronione prawem, jest dozwolone”. Ci goście mięli naprawdę genialny pomysł, jak to wykorzystać ;)

  • Claude mOnet pisze:

   Muszę Ciebie zmartwić, to nie był ich pomysł, i nie były ich pieniądze. Oni byli wykonawcami większego planu…
   Poza tym to było oszustwo, a przynajmniej niemoralne działanie (jakby było wszystko ok, to by nie uciekali z Polski). Lepszy był Palikot, który kupił Polmos za pieniądze Polmosu (też o tym będzie) – legalnie, nie znaczy moralnie!

   • Absurdy Sieci pisze:

    Patrząc jak wielki był to przekręt, nie trudno mi uwierzyć w to co piszesz. Szczerze mówiąc również przeszło mi przez myśl, że obaj byli tylko figurantami… Chętnie dowiedziałbym się więcej na ten temat, także mam nadzieję, że poruszycie go w jednej z przyszłych audycji :)

 3. Maciej pisze:

  Bardzo czekałem na audycję, ale niestety wypadło mi coś bardzo ważnego i nie miałem możliwości słuchania on-line. Bardzo proszę o jak najszybszy upload :)

  • Claude mOnet pisze:

   Będzie ta audycja bardzo szybko wrzucana. Na razie montujemy jingla-intro, więc najwcześniej w niedzielę będzie dostępny odcinek do pobrania. Niestety nie było dużo konkretów, bo to była audycja rozruchowa, interaktywna i wspominkowa ze słuchaczami i bez gości.

 4. TeryAsic pisze:

  Życie w PRL-u było zabawne tylko w filmach Barei. W rzeczywistości nie było takie zabawne.
  Spróbujcie po skorzystaniu z toalety podetrzeć się zmiętą Gazetą Wyborczą. Spróbujcie przez cały miesiąc nie jeść żadnych słodyczy poza jedną tabliczką czekolady, na którą mieliście kartki. Spróbujcie kupić przez cały miesiąc 2,5 kg mięsa i wędliny w sumie.
  Spróbujcie żyć bez komórek, internetu i samochodów. Spróbujcie stać 3 godziny w kolejce po kostkę masła. Spróbujcie tankować 3 razy w miesiącu po 10 l benzyny i to dokładnie w taki dzień miesiąca na jaką cyfrę kończy się wasza rejestracja czyli np. 3, 13 i 23.

  Socjalizm to bieda, terror i upodlenie człowieka. Uwierzcie komuś kto to przeżył.

  Nie dajcie się zwieść żadnym Nowym Prorokom Marksizmu i socjalizmu, takim jak choćby Cokeman.

  • Najtaniejszy Współpracownik pisze:

   Mimo wszystko zastanówmy się nad Twoimi argumentami. No dobra: podcieranie się gazetą nie jest ok, ale wszystko poza tym – czemu nie? Brak słodyczy…hmm… i tak nie powinno się ich jeść, bo sztuczny cukier jest niezdrowy. 2.5 kg mięsa na miesiąc, ale za to mięsa bez soli drogowej – no i naprawdę mięso samo w sobie nie jest jakoś specjalną ambrozją. 2.5 kg na miesiąc by mi wystarczyło.Ludzie byli szczuplejsi, bez pryszczy i chętni do działania. Właśnie przez wzgląd na lepsze jedzenie, brak takiej strasznej chemii jak teraz itd. Życie bez komórek, internetu i samochodów? Rewelacja ! Tęsknię za takimi czasami. Samo zdrowie, oddech, spokój. Internet przynosi wiele dobrego, ale też wiele złego, komórki powodują stres i raka mózgu, samochody zanieczyszczenie środowiska i puchnące tyłki (choć sam jestem fanem motoryzacji i ten argument bolałby mnie pewnie najbardziej;) PRL był chory i zły – WIADOMO, ale argumenty wymienione przez TERYASTIC są akurat mocno nietrafione.No chyba, że chciał przemówić do pieprzniętego, zahukanego dzieciaka z Iphonem, który nudzi się wszystkim po 30 sekundach, a po każdym sterydowym kotlecie musi wciągnąć batonika produkowanego przez wielki koncern, nie wyobraża sobie podrywania innego niż przez FB i podróży na wakacje PKS-em. Brakuje mi czasów nieprzeładowanych elektroniką, komercją, sztucznymi witaminami, chemią, hałasem, spalinami, pogonią za pieniądzem. I niech nikt mi nie pisze, że mogę zrezygnować z netu, komórki, samochodu i innych rzeczy, które przynosi nam współczesność. Mogę tylko w jakiejś części, ale nie w 100%. Jestem bowiem wpisany w ten system i w ten kontekst. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt:)

 5. TA pisze:

  Dziewczyny – umyjcie sobie włosy mydłem, a jako odżywki użyjcie żółtka z jajka wymieszanego w piwem. Poczujecie się jak w PRL-u.

 6. Bill pisze:

   czy można prosić o aktualizację archiwum audycji?

 7. Lama pisze:

  Szkoda że audycja jest zawieszona bo była to jedna z najbardziej interesujących audycji w RNF. Bardzo dobrze prowadzona i zapraszaliście świetnych gości. Mam nadzieję że kiedyś zostanie wznowiona.
  Pozdro i dzięki wielkie !

 8. doktordemolka pisze:

  spoko audycja, w ogóle zajebiste radio jak tak się wsłuchałem w archiwum…

  dam kilka sznurków muzycznych od siebie;
  https://www.youtube.com/watch?v=Di_pBO9smVA -> Kult – panie Władku
  https://www.youtube.com/watch?v=jm7SzOoGp_w ->Kazik – Jeden przykład fortuny z rodzimego kraju

  pierwszy sznur oczywiście o tym
  https://www.youtube.com/watch?v=oFt0dICiUQE -> Nocna zmiana

  a drugi o tym
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Art-B

  • doktordemolka pisze:

   ps
   oczywiście chodzi o nagranie ‚panie Waldku’ czyli Waldka zwanego też Pawlakiem…jako, że nie macie edycji musiałem sprostować..
   pozdrawiam ;)

 9. doktordemolka pisze:

  i dla tych wszystkich, którzy w Polszy mieszkają i dają radę
  https://www.youtube.com/watch?v=OSG7azmGBtI – Brygada Kryzys – To Co Czujesz To Co Wiesz

Zostaw komentarz