Kanał RSS z odcinkami RSS

Na Falach Stron

Play

Audycja o książkach, czyli tematyce szeroko pojętej literatury popularnej. Audycja polega na krótkim omówieniu treści i zestawieniu jej z czasami współczesnymi. Czasem na próbach głębszej analizy i wyszukania jakiś „sekretów” między wersami. Jeśli więc czytasz dla przyjemności, a czasem odkrywasz jakąś książkę na nowo, ta audycja jest dla Ciebie!

Kilka słów o prowadzącej audycję: germanistka, reporterka, gitarzystka i czytelniczka. Czyli ucieleśnienie chodzącego małego zła o wyjątkowo słodkim głosiku. Sentymentalna ale nie owijająca w bawełnę. Lubi słuchać horrorów u Chichota i pić kakao. Prowokuje do dyskusji i lubi uczepić się szczegółu.

Strona WWW: STYK – studencka TV w której możecie zobaczyć Kaszanę

NA ŻYWO


15 komentarze to “Na Falach Stron”

 1. Rzempus pisze:

  Słuchałem audycji o „Wojnie polsko-ruskiej” i muszę powiedzieć że Kaszana jako prowadząca bardzo mi pasuje, tyle że książke obrali głupią co do recenzji. Dobrze żeby zawsze były w tej audycji 2 osoby co najmniej, na wypadek gdyby nikt nie dzwonił żeby prowadząca nie musiała wygłąszać monologu:) tak jak bylo w tej audycji właśnie:)

 2. Kaszana pisze:

  @ Rzempus. a ja tak lubię monologi prowadzić :) Zwłaszcza na antenie, kiedy wiem, że może ktoś podziela moje zdanie :)

 3. majoraneks pisze:

  Katarzyno.
  Chciałbym zaproponować do omówienia książkę „Paragraf 22″. Podczas omawiania książek skupiasz się na postaciach. Tu, ze względu na ilość bohaterów się raczej nie da zastosować tego schematu. To jest książka o pewnych ideach raczej niż o ludziach.
  Tak naprawdę, to jest jedna z niewielu książek jakie przeczytałem i chętnie bym o niej jeszcze posłuchał.

 4. Rafal Rowinski pisze:

  Jakby zabrakło tematów – choć to mało prawdopodobne to polecałbym bardzo trudną do opisania książkę Philipa Dicka pt. Valis – tu akurat pasowałoby pod Twój schemat audycji Katarzyno – byłoby dużo gadania o głównym bohaterze, szczególnie, że jest dwiema osobami na raz.. ;) Nie zrażaj się tym, że to SF – to ma raczej głównie wątki psychologiczne.

 5. majoraneks pisze:

  Komentarz do audycji o morderstwach:
  Proszę, kłótni przedmałżeńskich na antenie nie odstawiajcie. Jak prowadząca ma coś do technicznego, a techniczny do prowadzącej, to może nie muszą występować razem jednocześnie w radio. Negatywne emocje wysyłacie. Po za tym naprawdę inteligentne dyskusje prowadzicie na poziomie na który nie sięgam. Mam nadzieję, że sam zmądrzeję od samego słuchania.
  Już trzeci raz wpłacam na audycję, a mój nick nie pojawia się na liście sponsorów audycji. No jak w takiej sytuacji nie wstyd wam prosić o wpłaty? Że nie dodajecie audycji, to spoko, słucham na piratach.
  Czy był już Paragarf 22, tylko przegapiłem, czy jeszcze nie?

  • Kaemic z Koviru pisze:

   Co do bycia jako sponsor to już dodaję, może w przelewie nie wpisałeś że chcesz być jawnym sponsorem (z doświadczenia wiem, że najlepiej wyraźnie to zaznaczyć bo czasem nie wiadomo ani nie ma jak się skontaktować ani nic)

  • Claude mOnet pisze:

    Wielkie przepraszam od załogi, niestety to dodajemy ręcznie i czasowo nie wyrabiamy.

  • Kaszana pisze:

   1. Nie mamy automatycznego dodawania czegokolwiek na stronę, wszystko musimy wprowadzać ręcznie. A przecież nie zajmujemy się tylko radiem. Każde z nas ma inne obowiązki, więc jak już siadamy do radia, to poważnie i robimy ile da radę, a do zrobienia trochę jest. 

   Sama czekam na pewne modyfikacje już 3. miesiąc :)

   2. Paragraf 22 na pewno będzie. Ale na porządne przygotowanie się z książką potrzebuję przynajmniej 3 tygodni. ( zebranie materiałów, artykułów, opracowań)…. Książki, które aktualnie przerabiam były czytane minimum 3 miesiące temu.

   3. Przepraszam za tamtą audycję z udziałem Krawca. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, na co wpływu nie miałam. 
   Cóż jesteśmy tylko ludźmi i mamy swoje słabości, a skoro uchylamy rąbka życia prywatnego, a tego słuchacze ode mnie czasem też wymagają, to bądźmy konsekwentni i negatywne strony też pokazujmy. 

   4. Dobrze, że są piraci :) Sama się nie mogę doczekać aż moje zaległe audycje się pojawią :)
   Ale co poradzić, montowanie audycji też trochę zajmuje, To nie jest tak, że siadam przed laptopem i mam napis ” rób radio” i klikam na niego i wuala. Tu jest na prawdę masa roboty. Dlatego najbardziej liczymy na pomoc techniczną. 

   5. Przepraszam za nadchodzące usterki merytoryczne, ale zaczynam pisać pracę licencjacką ( badawcza) więc mogę mieć trochę napięty grafik. 

   6. Dziękuję za wszystkie wpłaty, jakie do tej pory się pojawiły :)

  • Krawiec pisze:

    Kłótnią przedmałżeńską nie mogło to być, bo nie jesteśmy ze sobą, ale postaram się pilnować i nie psuć więcej audycji. Jeśli oczywiście będę hostował, bo nie wykluczone że Kaszana będzie to robić sama lub z pomocą kogoś innego. 

Zostaw komentarz