Organizatorzy protestów przeciw ACTA rozpoczęli akcję mailingową do eurodeputowanych w związku z nadchodzącym głosowaniem nad umową ACTA w Europarlamencie. ACTAwiści założyli stronę internetową, w ramach której nawołują do wysyłania maili eurodeputowanym, aby dać wyraz tego, że obywatele „patrzą im na ręce”, jak deklarują na chwilę obecną akacja przyniosła rezultaty w postaci 70 tysięcy maili do parlamentarzystów europejskich.

ACTAwiści deklarują kontynuację akcji ze względu na nadchodzące głosowanie w Komisji ds. Handlu, która ma się ustosunkować do Umowy ACTA 29 lub 30 maja.

„Nie pozwólmy o sobie zapomnieć to od naszej woli powinny zależeć losy tego KRAKENA. To ludzie wyszli na ulicę bez nich żadne media nie nagłośniłyby tak bardzo tej sprawy. Wielki udział ludzi którzy wyszli na ulicę pokazał, że takie umowy nie przejdą „pod stołem”. Jesteśmy transprętni i tego samego wymagamy od naszych przedstawicieli w PE. W mailach proponujemy wpisać oficjalne pytanie: ”Czy jest Pan/Pani przeciwko umowie ACTA?” – mówią organizatorzy Protestów.”

ACTA nadal jest żywa jak twierdzą organizatorzy, lobbyści korzystając z tego, że temat zeszedł z głównych stron gazet mogą kontynuować swoją działalność polegającą na antyspołecznym namawianiu eurodeputowanych do głosowania za umową, która może doprowadzić do wielu patologi w postępowaniu karnym u wszystkich sygnatariuszy. Nadal nie ujawniono tajnych dokumentów, w których były zawarte zapiski negocjacyjne wypracowane podczas wielu tur rozmów pomiędzy sygnatariuszami. W zapiskach tych jest informacja o tym, jakie środki karne i prewencyjne mają wystąpić gdy przyjdzie określić jaka jest definicja słynnej skali handlowej, która nie jest określona w Jawnych dokumentach.

Zacznij działać zanim Imperium Zła (ACTA) przyjdzie po Ciebie!

Więcej informacji: Strona organizatora akcji